GT Alırken Dikkat Edilecek Noktalar

GT, 147 ve 156 ile aynı şaseleri paylaşmaktadır. Bir Araç görmeye gittiğinizde her arabada olduğu gibi yapılması gereken ilk şey kaporta ve panellerin genel duruşu ve paneller arasındaki renk uyumu önemlidir. Zayıf bir panel duruşu ya da renklerdeki çeşitlilik bir kaza olduğunu göstermektedir. Böyle bir durumda daha detaylı bir panel kontolünden geçirmek, detaylı kontrol etmek gerekir. Eğer yapabilirseniz kapıların kapandığını ve kapıların etrafındaki punto kaynağını da kontrol etmeniz önerilmektedir. Bagaja bakarken herhangi bir hasar olup olmadığına anlamak için bagaj zeminini kontrol ediniz, bunu yapmak için yedek lastiği kaldırmak gerekmektedir. Havuzda bir tadilat var ise belli olur. Eğer araba bir kaza geçirmişse onu satın alıp almamak size kalmıştır ve bu durum kazanın derecesine bağlıdır. Eğer tamamen emin değilseniz bir expertiz yaptırmanızı öneririz.

Motor kısmına geldiğimizde ise önemi yüksek olan parçalar burda içerir. Triger ve yardımcı diğer kayışların gerekli tarih aralıkların da değiştiğine emin olmanız gerekmektedir. Aksi halde motor maliyeti yüksek rakamlar ile sonuçlanabilir. (Triger Seti)

Aracın ateşlemesini kontrol etmenizde fayda vardır. Bujileri orjinal mi? Kaç bin Km önce değişmiş bunlar önemli etkenlerdir. (Buji Takımı) 

Yağ seviyesi ve Yağ kaçaklarını göz ile kontrol edebilirsiniz. Silindir Üst Kapak contasından yağ kaçırabilmektedir bazı araçlar. Bunun sebebi kullanıcının veya ustasının değiştirmeye gerek duymadan üst kapağı takmasından kaynaklanıyor.

Araçtaki debimetre ve Lambda sensörlerini test edip stabil çalışıp çalışmadığını anlamak için bir test cihazına ihtiyacınız vardır. 

GT Ler JTS motorlu olduğu için JTS motorlara uygun yağ kullanmakta yarar vardır. Kullanıcı klavuzunda 10W60 Yağ yazmasına ragmen kullanıcılar bu yağlardan pek memnun kalmamaktadırlar. (Motor Yağı) 

Aracın Debriyajını kontrol edilmesi, SeleSpeed versiyonu ise pompa ve Tüp basınçlarının kontrol edilmesinde fayda vardır. SeleSpeed deki bir problem size maliyetli tadilata yol açabilir.

Aracın Yürüyenindeki sıkıntılar, siz aracı kullandığınızda rahatlıkla anlıyabileceğiniz sesler çıkartmaktadır. Ön Takımının sorunlu olduğunu düşünen bir çok kişi olmasına rağmen, düzgün kullanıldığı takdir de 100.000 km - 150.000 km yol yapılabilmektedir.

Not: Burdaki bilgiler ön görülmüş, genel bilgilerdir. Tecrübe ve kullanıcı şikayetlerinden toplanan bilgiler içerir. Araç Almadan önce mutlaka güvendiğiniz bir servise ekspertiz yaptırmanızı öneririz.