Giulietta Alırken Dikkat Edilecek Noktalar

Giulietta Alırken Dikkat Edilecek Noktalar


Giulietta Alfa Romeo üretimleri arasında Alfa Romeo ya bakış açısını tümü ile değiştiren araçtır.Çıktığı tarihten itibaren hem görüntüsü ile kullanıcıları etkileyen bu otomobil, sağlamlığı ile de kendine hayran bırakmıştır. 

Otomobilin kronik sorunları yok denecek kadar azdır. Zira Bir alım sırasında dikkat edilmesi gereken önemli yerler vardır. Türkiye şartlarına göre sağlam bir süspansiyon sistemine sahip olan Giuliettalar, Ön takım ve arka takımlarında ki tek problem arka Z Rot larının bozulmasıdır. Ucuz maliyetli olan bu parçanın değişimide kolaydır.

Giuliettalarda özellikle trim bölgelerinde problemler çıkmaktadır. Bu parçalar garantiye hemen hemen girmemekle beraber kullanıcı kaynaklı olarak sorun çıkartıldığı tespit edilmiştir.

Ön Kolsoldaki Açılır Konsol gözü (Konsol Gözü)

Vites Topuzu Aşınması (Vites Topuzu) 

Arka İç Kapı Kolu Kırılması, Bu parça özellikle tek başına satılmadığı için maliyetlidir. Kapı iç kaplaması ile yekpare olan bu parçanın maliyeti araç opsiyon ve donanımına göre değiştiği için ortalama maliyet ile 940 TL civarlarını bulmaktadır.

Bakım Maliyetleri ucuz olup, Alfa Romeo Tarafından MultiAir Araçların Bujileri 30 bin km de bir, değiştirilmesi önerilmiştir. Bakım konusunda Kullanılan yağın önemi büyüktür. Alfa Romeo Fabrikasının önerdiği spesifikasyonları içeren dizel motorlar için ESP özellikli yağlar, Benzinli araçlar için ise Selenia ve Motul markalarında mevcut bulunmaktadır. (Uygun Yağlar)

Not: Burdaki bilgiler ön görülmüş, genel bilgilerdir. Tecrübe ve kullanıcı şikayetlerinden toplanan bilgiler içerir. Araç Almadan önce mutlaka güvendiğiniz bir servise ekspertiz yaptırmanızı öneririz.